دسته
پیوندها
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 142327
تعداد نوشته ها : 442
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
تحقیق آماری تاثیرات تلویزیون بر جوانان

تلویزیون و اهمیت آن جامعه شناسان بر قدرت بیشتر رسانه های تلویزیونی در مقابل سایر رسانه ها تاکید می ورزند و در برخی موارد از تلویزیون به عنوان پرقدرت ترین رسانه نام می برند

دانلود تحقیق آماری تاثیرات تلویزیون بر جوانان

٬ آمار بینندگان تلویزیون امار مشاهده تلویزیون تحقیق آماری تلویزیون تلویزیون جوانانتاثیرات جوانانجوانان تاثیرات جوانان تاثیراتتاثیرات تلویزیون جوانان تلویزیون
دسته بندیآمار
فرمت فایلdocx
حجم فایل9 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل11

تلویزیون و اهمیت آن :

جامعه شناسان بر قدرت بیشتر رسانه های تلویزیونی در مقابل سایر رسانه ها تاکید می ورزند و در برخی موارد از تلویزیون به عنوان پرقدرت ترین رسانه نام می برند.

تلویزیون از حدود سالهای 1950 به بعد به صورت کالای مصرفی عمومی مطرح شد؛ خانواده ها به سرعت آن را پذیرفتند و در محدوده های خانوادگی وارد کردند.

این رسانه ها نسبت به سایر رسانه ها مزایایی دارد که پخش و گستردگی آن را در میان عموم امکان پذیر می باشد. بر خلاف مطبوعات که خواننده باید دست کم سواد و یا حتی در بسیاری موارد، سواد و فرهنگ بالا داشته باشد. به طور کلی تلویزیون بهترین رسانه برای افراد بی سواد یا کم سواد است.

نتایج تحقیقات مختلف از جذب شدن کودکان به سوی تلویزیون هم خبر می دهد.

با ورود یک دستگاه تلویزیون به خانه، تغییراتی در شیوه های رفتاری خانواده ها دیده می شود، اکثر گرد هم آییهای شبانة خانواده به دور تلویزیون و به خاطر برنامه های آن است.

با وجود آن که افراد خانواده با یکدیگر صحبت می کنند، مشاهدات نشان داده است که این ارتباطات بریده، بریده و معمولاً در ضمیمة‌ برنامه های تلویزیون است و تجارب و امیال افراد را در بر نمی گیرد.

در عین حال مشاهده شده است که تلویزیون ساعات بودن در خانه را طولانی تر می کند. با توجه به این داده ها می توان گفت که تلویزیون به عنوان عضوی از خانواده شناخته شده است. در تحقیقات مختلف مشاهدهشده است که معمولاً‌ قشری کم درآمد و کم سواد جامع بیشتر از افرادی با درآمد بالا و سواد بالا از تلویزیون استفاده می کنند.

بررسی تحقیقات در مورد « 25 نفر مذکر » :

در تحقیقاتی که انجام گردید مشاهده شد که :

4% از این 25 نفر محصل، عضو خانوادة سه نفری هستند.

دانلود تحقیق آماری تاثیرات تلویزیون بر جوانان


دسته ها : آمار
یازدهم 8 1394 2:58 صبح
X