دسته
پیوندها
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 126150
تعداد نوشته ها : 442
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
پژوهش نقش خانواده در ارتقای نظام تعلیم و تربیت

پژوهش حاضر در 10 صفحه با رعایت اصول گزارش نویسی جهت استفاده معلمان و همچنین دانشجویان عزیز آماده گردیده است

دانلود پژوهش نقش خانواده در ارتقای نظام تعلیم و تربیت

پژوهش نقش خانواده در ارتقای نظام تعلیم و تربیت
دسته بندی علوم تربیتی
فرمت فایل docx
حجم فایل 33 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 10

نقش خانواده در ارتقای نظام تعلیم و تربیت

چکیده مطالب

خانواده، نخستین نهاد اجتماعی است که فرد در آن پا به عرصه زندگی می‌گذارد و اولین پایه‌های تربیت و تعلیم در آن گذارده می‌شود. وجود محبت و عاطفه در خانواده رمز سعادت و خوشبختی انسان است و کلید بسیاری از مشکلات و راه جلب احترام و رعایت حقوق دیگران است. عاطفه، عشق و محبت به فرزندان، می‌تواند اراده متزلزل و روح آشفته آنان را درمان کند و آنان را به زندگی سعادتمند و موفق امیدوار سازد. لذا برای تربیت و پرورش درست فرزندان، باید محیطی ایجاد کرد که در آن درگیری و اختلافی نباشد. محبت و صداقت، ایمان و عشق به خوبی‌ها، صمیمیت، وحدت و اتحاد می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.

مقدمه

مثلث والدین، دانش‌آموزان و معلمان معنادارترین ترکیب فرآیند آموزشی است؛ ترکیبی که برای هر ضلع نقش و جایگاه ویژه‌ای را منظور می‌کند تا جایگاه هر عنصر به درستی تبیین و کارکردهای آن مورد توجه جدی قرار گیرد.

در این سه ضلعی آنچه پایه و اساس است، « دانش‌آموز » است، چرا که والدین و معلمان و مربیان برای دانش‌آموز و برای کشف و شکوفایی استعداد او باید تلاش و نقش‌آفرینی کنند، به عبارتی بدون ضلع دانش‌آموز سایر اضلاع معنا نخواهند داشت.

بیان مسئله

امر تعلیم و تربیت، مشارکت جدی و همه‌جانبه را می‌طلبد که در یک سوی آن اولیا، یعنی نخستین آموزگارانِ فرزندان در خانه هستند و در سوی دیگر مربیان، یعنی آموزگارانِ دانش‌آموزان در مدرسه قرار دارند. اولیا و مربیان، همواره در تکوین تعلیم و تربیت فرزندان در تعامل هستند؛ به این صورت که حاصل تربیت فرزندان در خانواده‌ها، به عنوان پیش‌نیاز و خمیرمایه شروع کار معلمان در مدارس است و حاصل کار مربیان در مدارس، تربیت عضوی مفید

سوالات و اهداف پژوهش

  • چرا مدارس نیازمند مشارکت اولیا هستند؟
  • پیوند خانواده و آموزش و پرورش 

دانلود پژوهش نقش خانواده در ارتقای نظام تعلیم و تربیت


دسته ها : علوم تربیتی
اول 9 1395 3:22 صبح
X