دسته
پیوندها
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 126139
تعداد نوشته ها : 442
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
پایان نامه اجرای اسکلت بندی

پایان نامه حاضر در 151 صفحه جهت ارائه در مقطع کارشناسی معماری و نقشه کشی و عمران با رعایت تمام اصول پایان نامه نویسی آماده گردیده است در ضمن فهرست مطالب در زیر آمده است انشالله مورد پسند واقع گردد به همراه تصاویر مربوط به آن

دانلود پایان نامه اجرای اسکلت بندی

اسکلت بندی ، معماری ، عمران
دسته بندیمعماری
فرمت فایلdocx
حجم فایل1034 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل151

انواع سیمان پرتلند

موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، سیمان پرتلندره به 5 نوع زیرتقسیم بندی نموده است:

1- سیمان نوع یک (I) (سیمان پرتلند معمولی)

سیمان معمولی بوده و بیشترین کاربرد را دارد. در ساخت بتن ساختمان ها، جاده ها و کلیه کارهایی که به خواص خاصی نیاز ندارند مورد استفاده قرار می‎گیرد. تقریبا 90 درصد کل سیمان مصرفی در جهان از سیمان پرتلند نوع یک است.

2- سیمان نوع دو (II) (سیمان اصلاح شده)

این نوع سیمان نسبت به سیمان نوع یک مرغوب تر است. برای مواردی که خطر حمله سولفات ها ضعیف باشد مصرف می گردد. این سیمان نسبت به  تیپ یک، کندگیرتر است و در موقع گیرش، حرارت کمتری تولید می‎کند. از این نظر برای بتن ریزی در هوای گرم مناسب بوده و درسازه هایی که بایستی حرارت زایی سیمان کم باشد مانند پایه پل های بزرگ، لوله ها و دیوارهای حایل بزرگ استفاده می‎شود.

استفاده نمودن از این سیمان موجب می‎شود که ازبالا رفتن دما جلوگیری نموده که این مورد خصوصا در هوای گرم از اهمیت خاصی برخوردار است.

در محل هایی که خطر حمله سولفات ها و کلرایدها به صورت همزمان مطرح باشد، (مانند سواحل جنوبی ایران) از این نوع سیمان استفاده می‎شود.

3- سیمان نوع سه (III) (سیمان با مقاومت اولیه زیاد یا سیمان زودسخت شونده)

از لحاظ شیمیایی مانند سیمان پرتلند معمولی است. ریز بودن آن موجب کسب مقاومت سریع در اوایل سن بتن می‎شود. بتنی که از این نوع سیمان ساخته می شود، سرعت سفت و سخت شدن اولیه آن شبیه سیمان پرتلند معمولی است. اما پس از سفت شدن اولیه ، سرعت کسب مقاومت بتن بیشتر می‎شود.

این نوع سیمان در محل هایی مورد استفاده قرار می‎گیرد که قالب ها باید حتی الامکان زود باز شوند و یا سازه باید سریعا مورد بهره برداری قرار گیرد.

این نوع سیمان نسبت به سیمان نوع یک، حرارت بیشتری تولید  می کند، ازاین نظر استفاده از آن در هوای سرد توصیه می‎شود. زمان گیرش این نوع سیمان و سیمان پرتلند معمولاً تقریبا با هم برابر است.

4- سیمان پرتلند نوع چهار (IV) (سیمان کم حرارت)

روند کسب مقاومت این نوع سیمان به آهستگی صورت می‎گیرد. این سیمان نسبت به  سیمان پرتلند معمولی مقدار حرارت کمتری تولید می‎کند. به این دلیل برای بتن ریزی حجیم مانند سدهای وزنی و جایی که کم شدن حرارت بتن، امری حیاتی است، مصرف می‎شود.

5- سیمان پرتلند نوع پنج (V) (سیمان ضد سولفات)

موقعی که مقاومت در مقابل اثر شدید سولفات ها مورد نظر باشد، از این نوع سیمان استفاده میشود. معمولاً این سیمان نسبت به دیگر سیمان های پرتلند تیره تر است.

چنانچه برای ساختن بتن ازاین نوع سمیان استفاده شود، درهر مترمکعب بتن باید حداقل 280 کیلوگرم سیمان مصرف شود و حداکثر نسبت آب به سیمان باید برابر 55% باشد. این سیمان نسبت به سیمان معمولی دیرتر میگیرد.

سیمان رنگی

مقدار رنگ مصرفی درسیمان های رنگی حدود 5 تا 10 درصد وزن سیمان است. برای رنگ های قرمز، زرد، قهوه ای و سیاه ازاکسید اهن، برای رنگ های سیاه  وقهوه ای از اکسید منگنز، برای رنگ سبز از اکسید کرم، برای رنگ آبی از کبالت، برای رنگ سرمه ای از اولترامارین، برای رنگ سیاه از دوده، برای رنگ قهوه ای کهربای خام، باری رنگ زرد از گل اخراو برای سفید از اکسید تیتانیوم استفاده می‎شود.

خواص سیمان پرتلند

اغلب مشخصات فنی مربوط به سیمان پرتلند، برای ترکیبات شیمیایی و خواص فیزیکی سیمان، یکسری محدودیت هایی را در نظر میگیرند. آزمایش های خواص فیزیکی سیمان ها باید صرفا برای ارزیابی خواص سیمان استفاده شوند و برای پی بردن بر خواص فیزیکی بتن، کاربرد آنچنانی را دارا نمی باشند.

ریزی (نرمی)

میزان آب گیری و گرمای آزاد شده تحت تاثیر ریزی سیمان می‎باشد. هر چه سیمان ریزتر باشد، میزان آب گیری (هیدراسیون) افزایش می یابد، بنابراین برروند رشد مقاومت سرعت می بخشد. هر چه سیمان ریزتر باشد آثار آن برمقاومت اساسا در خلال هفته اول  بروز می‎کند. با استفاده از آزمون نفوذ هوای بلین می‎توان ریزی سیمان را مشخص کرد.

اثرات ریزدانه تر بودن روی مقاومت اساسا در خلال هفت روز اول بروز می‎کند. حدود 85 تا 95 درصد ذرات سیمان از 45 میکرون کوچک تر می باشند.

سلامت

به ثبات حجم خمیر سیمان سخت شده پس ازگیرش، سلامت می گویند. عدم سلامت یا انبساط مخرب تاخیری، به دلیل وجود مقادیر پیش از اندازه آهک آزاد خوب پخته نشده یا منیزیم می‎باشد. اکثر مشخصات سمیان پرتلند، مقدار منیزیم و انبساط در دستگاه اتوکلاو را محدود می کند.

روانی                   

به تحرک نسبی مخلوط تازه ساخته شده یا قابلیت جریان یافته آن، روانی می گویند. روانی بتن را با آزمایش اسلامپ اندازه گیری می کنند.

زمان گیرش

برای تعیین زمان گیرش زمان ازدستگاه ویکات یا سوزن گیلمور استفاده می‎شود. گیرش اولیه خمیر سیمان نباید خیلی زود و گیرش نهایی آن نباید خیلی دیر رخ دهد. زمان گیرش سیمان توسط گچ موجود در آن تنظیم می‎شود. از جمله عواملی که بر زمان گیرش سیمان تاثیر گذار می‎باشد می‎توان به ریزی سیمان، نسبت آب به سیمان و مواد افزودنی اشاره نمود.

زمان های گیرش بتن، به دلیل تغییرات دما و کاهش اب بتن در اثرتبخیر یا نفوذ به لایه های زیرین، با زمان های گیرش خمیر سیمان دارای رابطه مستقیم نمی باشد.

گیرش کاذب

کاهش چشمگیر حالت خمیری مخلوط به مدت کوتاه پس از اختلاط بدون آزاد شدن مقدار گرمای زیاد را گیرش کاذب می گویند. چنانچه بتن در مدت زمان بیشتر از زمان متعارف مخلوط گردد و یا اگر بدون اضافه نمودن اب، قبل از انتقال و تخلیه، دوباره مخلوط گردد، تمایل به گیرش کاذب در سیمان پرتلند از لحاظ تخلیه و منتقل نمودن آن مشکلی به وجود نمی آورد.

مقاومت فشاری

مقاومت فشاری سیمان با آزمون مکعب های استاندارد 50 میلی متری ملات سیمان، بر طبق 109  ASTM C به دست می‎آید. ترکیبات شیمیایی سیمان و ریزی آن، مقاومت فشاری آن را تحت تاثیر قرار می‎دهد.

گرمای آب گیری (هیدراسیون)

به گرمای تولید شده در موقع واکنش سیمان و آب، گرمای آب گیری می گویند. مقدار گرمای تولید شه ترکیبات شیمیایی سیمان بستگی دارد. از جمله عواملی که بر مقدار گرمای تولید شده تاثیر پذیر می‎باشد می‎توان به نسبت آب به سیمان، ریزی و دمای عمل آوری افزایش یابد، گرمای آب گیری نیز افزایش می یابد.

مقادیر تقریبی گرمای تولید شده در خلال هفت روز اول، بر مبنای 100 درصد برای سیمان پرتلند تیپ یک به  صورت زیر می‎باشد:

تیپ 2        متوسط            80 تا 85 درصد

تیپ 3        با مقاومت اولیه بالا       تا 15 درصد

تیپ 4        کم حرارت         40 تا 60 درصئد

تیپ 5        ضد سولفات             60 تا 75 درصد

افت ناشی از حرارت دادن

افت حرارتی سیمان پرتلند ازحرارت دادن جرم مشخصی از یک نمونه سیمان در دمای 900 تا 1000 درجه سانتیگراد تا رسیدن به جرم ثابت به دست می‎آید. سپس کاهش جرم نمونه را مشخص می کنند. معمولاً افت حرارتی زیاد، نشان دهنده پیش آب گیری و کربناسیون می‎باشد که ممکن است به دلیل انبار نمودن غلط و طویل مدت یا نامناسب در موقع حمل و نقل ایجاد شود.

چگالی

چگالی سیمان پرتلند حدود  15/3 می‎باشد. امکان دارد که چگالی سیمان های سرباره آهن گذاری و سیمان های پرتلند پوزولانی در حدود  9/2 باشد. چگالی سیمان که با روش ASTMC188 به دست می‎آید، نشانگر کیفیت سیمان نمی باشد. در اغلب موارد در محاسبات طرح مخلوط بتن مورد استفاده قرار میگیرد. سیمان فله به صورت تنی اندازه گیری می‎شود. در ایران پاکت های سیمان 50 کیلوگرم وزن و 33% مترمکعب حجم دارند.

مصالح سنگی

حدود 60 تا 75 درصد حجم بتن را تشکیل می دهند. مصالح سنگی باید از ذراتی با مقاومت کافی و با توانایی مناسب در برابر شرایط محیطی تشکیل شوند. مصالح سنگی بتن به دو دسته ریزدانه و درشت دانه تقسیم بندی می‎شوند. مصالح سنگی را که روی الک نمره 4 باقی می ماند، مصالح درشت دانه و مصالح سنگی را که از الک نمره 4 عبور می کنند، مصالح ریزدانه می گویند.

مصالح سنگی تاثیر به سزایی در هزینه و کیفیت بتن دارند، بنابراین کیفیت و سلامت آن ها دارای اهمیت ویژه ای می‎باشد. مصالح سنگی علاوه بر این که درمقاومت بتن بسایر موثرند، در دوام و پایداری آن نیز تا حد زیادی موثرند.

مطابق آئین نامه، حداکثر اندازه اسمی سنگ دانه ها به مقادیر زیر محدود می‎شود:

 کوچک ترین بعد اعضا ،  ضخامت دال و  کوچک ترین فاصله آزاد بین آرماوترهای تقویت کننده یا غلاف ها.

چنانچه دربتن از دانه های سنگی یک اندازه استفاده شود به سیمان بیشتری نیاز است.

دانه های سنگی تیزگوشه نسبت به دانه های سنگی گرد گوشه، چسبندگی بهتری با ملات سیمان ایجاد می کنند و دارای مقاومت بیشتری می باشند. لازم به ذکر است که دانه های سنگی تیزگوشه نسبت به دانه های سنگی گرد گوشه کارایی کمتری دارند. به طور کلی شکل و بافت سطحی دانه ها، دو خاصیت عمده دانه های سنگی هستند که در خواص بتن موثرند.

برای ساختن بتن پی و بتن های حجیم باید حداکثر اندازه دانه های سنگی برابر 63 میلی متر باشد. در تهیه بتن معمولی و ساخت قطعات بتن آرمه، طبق مقررات ملی ساختمانی ایران، حداکثر اندازه دانه های مصرفی باید برابر 22 میلی متر باشد. در تهیه یک بتن در شرایط ثابت، هر چه حداکثر اندازه مصالح سنگی بیشتر باشد میزان آب مورد نیاز بیشتر می‎شود.

مدول نرمی یا ضریب نرمی (F.M)

دانلود پایان نامه اجرای اسکلت بندی


دسته ها : معماری
بیست و دوم 8 1394 7:0 بعد از ظهر
X