دسته
پیوندها
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 142345
تعداد نوشته ها : 442
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
هتل سوئیس سوتل

پاورپوینت جهت ارائه راحت برای دروس طرح معماری از هتل Swissotel هتل سوئیس سوتل درخصوص تحلیل و بررسی معماری هتل

دانلود هتل سوئیس سوتل

پاورپوینت  هتل Swissotel هتل سوئیس سوتل تحلیل هتل بررسی معماری هتل
دسته بندی معماری
فرمت فایل docx
حجم فایل 33985 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 30

 پاورپوینت جهت ارائه راحت کنفرانس برای دروس طرح معماری از  هتل Swissotel هتل سوئیس سوتل درخصوص تحلیل و بررسی معماری هتل

شامل مباحث :

معرفی بنا

امکانات

توضیحات عمومی

تحلیل و موقعیت هتل

توضیحات و بررسی طبقه همکف

رسم دیاگرام

سازماندهی ها

سیرکولاسون

بررسی طبقات 5 تا 10دانلود هتل سوئیس سوتل

دسته ها : معماری
اول 9 1395 3:38 صبح
پایان نامه اجرای اسکلت بندی

پایان نامه حاضر در 151 صفحه جهت ارائه در مقطع کارشناسی معماری و نقشه کشی و عمران با رعایت تمام اصول پایان نامه نویسی آماده گردیده است در ضمن فهرست مطالب در زیر آمده است انشالله مورد پسند واقع گردد به همراه تصاویر مربوط به آن

دانلود پایان نامه اجرای اسکلت بندی

اسکلت بندی ، معماری ، عمران
دسته بندیمعماری
فرمت فایلdocx
حجم فایل1034 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل151

انواع سیمان پرتلند

موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، سیمان پرتلندره به 5 نوع زیرتقسیم بندی نموده است:

1- سیمان نوع یک (I) (سیمان پرتلند معمولی)

سیمان معمولی بوده و بیشترین کاربرد را دارد. در ساخت بتن ساختمان ها، جاده ها و کلیه کارهایی که به خواص خاصی نیاز ندارند مورد استفاده قرار می‎گیرد. تقریبا 90 درصد کل سیمان مصرفی در جهان از سیمان پرتلند نوع یک است.

2- سیمان نوع دو (II) (سیمان اصلاح شده)

این نوع سیمان نسبت به سیمان نوع یک مرغوب تر است. برای مواردی که خطر حمله سولفات ها ضعیف باشد مصرف می گردد. این سیمان نسبت به  تیپ یک، کندگیرتر است و در موقع گیرش، حرارت کمتری تولید می‎کند. از این نظر برای بتن ریزی در هوای گرم مناسب بوده و درسازه هایی که بایستی حرارت زایی سیمان کم باشد مانند پایه پل های بزرگ، لوله ها و دیوارهای حایل بزرگ استفاده می‎شود.

استفاده نمودن از این سیمان موجب می‎شود که ازبالا رفتن دما جلوگیری نموده که این مورد خصوصا در هوای گرم از اهمیت خاصی برخوردار است.

در محل هایی که خطر حمله سولفات ها و کلرایدها به صورت همزمان مطرح باشد، (مانند سواحل جنوبی ایران) از این نوع سیمان استفاده می‎شود.

3- سیمان نوع سه (III) (سیمان با مقاومت اولیه زیاد یا سیمان زودسخت شونده)

از لحاظ شیمیایی مانند سیمان پرتلند معمولی است. ریز بودن آن موجب کسب مقاومت سریع در اوایل سن بتن می‎شود. بتنی که از این نوع سیمان ساخته می شود، سرعت سفت و سخت شدن اولیه آن شبیه سیمان پرتلند معمولی است. اما پس از سفت شدن اولیه ، سرعت کسب مقاومت بتن بیشتر می‎شود.

این نوع سیمان در محل هایی مورد استفاده قرار می‎گیرد که قالب ها باید حتی الامکان زود باز شوند و یا سازه باید سریعا مورد بهره برداری قرار گیرد.

این نوع سیمان نسبت به سیمان نوع یک، حرارت بیشتری تولید  می کند، ازاین نظر استفاده از آن در هوای سرد توصیه می‎شود. زمان گیرش این نوع سیمان و سیمان پرتلند معمولاً تقریبا با هم برابر است.

4- سیمان پرتلند نوع چهار (IV) (سیمان کم حرارت)

روند کسب مقاومت این نوع سیمان به آهستگی صورت می‎گیرد. این سیمان نسبت به  سیمان پرتلند معمولی مقدار حرارت کمتری تولید می‎کند. به این دلیل برای بتن ریزی حجیم مانند سدهای وزنی و جایی که کم شدن حرارت بتن، امری حیاتی است، مصرف می‎شود.

5- سیمان پرتلند نوع پنج (V) (سیمان ضد سولفات)

موقعی که مقاومت در مقابل اثر شدید سولفات ها مورد نظر باشد، از این نوع سیمان استفاده میشود. معمولاً این سیمان نسبت به دیگر سیمان های پرتلند تیره تر است.

چنانچه برای ساختن بتن ازاین نوع سمیان استفاده شود، درهر مترمکعب بتن باید حداقل 280 کیلوگرم سیمان مصرف شود و حداکثر نسبت آب به سیمان باید برابر 55% باشد. این سیمان نسبت به سیمان معمولی دیرتر میگیرد.

سیمان رنگی

مقدار رنگ مصرفی درسیمان های رنگی حدود 5 تا 10 درصد وزن سیمان است. برای رنگ های قرمز، زرد، قهوه ای و سیاه ازاکسید اهن، برای رنگ های سیاه  وقهوه ای از اکسید منگنز، برای رنگ سبز از اکسید کرم، برای رنگ آبی از کبالت، برای رنگ سرمه ای از اولترامارین، برای رنگ سیاه از دوده، برای رنگ قهوه ای کهربای خام، باری رنگ زرد از گل اخراو برای سفید از اکسید تیتانیوم استفاده می‎شود.

خواص سیمان پرتلند

اغلب مشخصات فنی مربوط به سیمان پرتلند، برای ترکیبات شیمیایی و خواص فیزیکی سیمان، یکسری محدودیت هایی را در نظر میگیرند. آزمایش های خواص فیزیکی سیمان ها باید صرفا برای ارزیابی خواص سیمان استفاده شوند و برای پی بردن بر خواص فیزیکی بتن، کاربرد آنچنانی را دارا نمی باشند.

ریزی (نرمی)

میزان آب گیری و گرمای آزاد شده تحت تاثیر ریزی سیمان می‎باشد. هر چه سیمان ریزتر باشد، میزان آب گیری (هیدراسیون) افزایش می یابد، بنابراین برروند رشد مقاومت سرعت می بخشد. هر چه سیمان ریزتر باشد آثار آن برمقاومت اساسا در خلال هفته اول  بروز می‎کند. با استفاده از آزمون نفوذ هوای بلین می‎توان ریزی سیمان را مشخص کرد.

اثرات ریزدانه تر بودن روی مقاومت اساسا در خلال هفت روز اول بروز می‎کند. حدود 85 تا 95 درصد ذرات سیمان از 45 میکرون کوچک تر می باشند.

سلامت

به ثبات حجم خمیر سیمان سخت شده پس ازگیرش، سلامت می گویند. عدم سلامت یا انبساط مخرب تاخیری، به دلیل وجود مقادیر پیش از اندازه آهک آزاد خوب پخته نشده یا منیزیم می‎باشد. اکثر مشخصات سمیان پرتلند، مقدار منیزیم و انبساط در دستگاه اتوکلاو را محدود می کند.

روانی                   

به تحرک نسبی مخلوط تازه ساخته شده یا قابلیت جریان یافته آن، روانی می گویند. روانی بتن را با آزمایش اسلامپ اندازه گیری می کنند.

زمان گیرش

برای تعیین زمان گیرش زمان ازدستگاه ویکات یا سوزن گیلمور استفاده می‎شود. گیرش اولیه خمیر سیمان نباید خیلی زود و گیرش نهایی آن نباید خیلی دیر رخ دهد. زمان گیرش سیمان توسط گچ موجود در آن تنظیم می‎شود. از جمله عواملی که بر زمان گیرش سیمان تاثیر گذار می‎باشد می‎توان به ریزی سیمان، نسبت آب به سیمان و مواد افزودنی اشاره نمود.

زمان های گیرش بتن، به دلیل تغییرات دما و کاهش اب بتن در اثرتبخیر یا نفوذ به لایه های زیرین، با زمان های گیرش خمیر سیمان دارای رابطه مستقیم نمی باشد.

گیرش کاذب

کاهش چشمگیر حالت خمیری مخلوط به مدت کوتاه پس از اختلاط بدون آزاد شدن مقدار گرمای زیاد را گیرش کاذب می گویند. چنانچه بتن در مدت زمان بیشتر از زمان متعارف مخلوط گردد و یا اگر بدون اضافه نمودن اب، قبل از انتقال و تخلیه، دوباره مخلوط گردد، تمایل به گیرش کاذب در سیمان پرتلند از لحاظ تخلیه و منتقل نمودن آن مشکلی به وجود نمی آورد.

مقاومت فشاری

مقاومت فشاری سیمان با آزمون مکعب های استاندارد 50 میلی متری ملات سیمان، بر طبق 109  ASTM C به دست می‎آید. ترکیبات شیمیایی سیمان و ریزی آن، مقاومت فشاری آن را تحت تاثیر قرار می‎دهد.

گرمای آب گیری (هیدراسیون)

به گرمای تولید شده در موقع واکنش سیمان و آب، گرمای آب گیری می گویند. مقدار گرمای تولید شه ترکیبات شیمیایی سیمان بستگی دارد. از جمله عواملی که بر مقدار گرمای تولید شده تاثیر پذیر می‎باشد می‎توان به نسبت آب به سیمان، ریزی و دمای عمل آوری افزایش یابد، گرمای آب گیری نیز افزایش می یابد.

مقادیر تقریبی گرمای تولید شده در خلال هفت روز اول، بر مبنای 100 درصد برای سیمان پرتلند تیپ یک به  صورت زیر می‎باشد:

تیپ 2        متوسط            80 تا 85 درصد

تیپ 3        با مقاومت اولیه بالا       تا 15 درصد

تیپ 4        کم حرارت         40 تا 60 درصئد

تیپ 5        ضد سولفات             60 تا 75 درصد

افت ناشی از حرارت دادن

افت حرارتی سیمان پرتلند ازحرارت دادن جرم مشخصی از یک نمونه سیمان در دمای 900 تا 1000 درجه سانتیگراد تا رسیدن به جرم ثابت به دست می‎آید. سپس کاهش جرم نمونه را مشخص می کنند. معمولاً افت حرارتی زیاد، نشان دهنده پیش آب گیری و کربناسیون می‎باشد که ممکن است به دلیل انبار نمودن غلط و طویل مدت یا نامناسب در موقع حمل و نقل ایجاد شود.

چگالی

چگالی سیمان پرتلند حدود  15/3 می‎باشد. امکان دارد که چگالی سیمان های سرباره آهن گذاری و سیمان های پرتلند پوزولانی در حدود  9/2 باشد. چگالی سیمان که با روش ASTMC188 به دست می‎آید، نشانگر کیفیت سیمان نمی باشد. در اغلب موارد در محاسبات طرح مخلوط بتن مورد استفاده قرار میگیرد. سیمان فله به صورت تنی اندازه گیری می‎شود. در ایران پاکت های سیمان 50 کیلوگرم وزن و 33% مترمکعب حجم دارند.

مصالح سنگی

حدود 60 تا 75 درصد حجم بتن را تشکیل می دهند. مصالح سنگی باید از ذراتی با مقاومت کافی و با توانایی مناسب در برابر شرایط محیطی تشکیل شوند. مصالح سنگی بتن به دو دسته ریزدانه و درشت دانه تقسیم بندی می‎شوند. مصالح سنگی را که روی الک نمره 4 باقی می ماند، مصالح درشت دانه و مصالح سنگی را که از الک نمره 4 عبور می کنند، مصالح ریزدانه می گویند.

مصالح سنگی تاثیر به سزایی در هزینه و کیفیت بتن دارند، بنابراین کیفیت و سلامت آن ها دارای اهمیت ویژه ای می‎باشد. مصالح سنگی علاوه بر این که درمقاومت بتن بسایر موثرند، در دوام و پایداری آن نیز تا حد زیادی موثرند.

مطابق آئین نامه، حداکثر اندازه اسمی سنگ دانه ها به مقادیر زیر محدود می‎شود:

 کوچک ترین بعد اعضا ،  ضخامت دال و  کوچک ترین فاصله آزاد بین آرماوترهای تقویت کننده یا غلاف ها.

چنانچه دربتن از دانه های سنگی یک اندازه استفاده شود به سیمان بیشتری نیاز است.

دانه های سنگی تیزگوشه نسبت به دانه های سنگی گرد گوشه، چسبندگی بهتری با ملات سیمان ایجاد می کنند و دارای مقاومت بیشتری می باشند. لازم به ذکر است که دانه های سنگی تیزگوشه نسبت به دانه های سنگی گرد گوشه کارایی کمتری دارند. به طور کلی شکل و بافت سطحی دانه ها، دو خاصیت عمده دانه های سنگی هستند که در خواص بتن موثرند.

برای ساختن بتن پی و بتن های حجیم باید حداکثر اندازه دانه های سنگی برابر 63 میلی متر باشد. در تهیه بتن معمولی و ساخت قطعات بتن آرمه، طبق مقررات ملی ساختمانی ایران، حداکثر اندازه دانه های مصرفی باید برابر 22 میلی متر باشد. در تهیه یک بتن در شرایط ثابت، هر چه حداکثر اندازه مصالح سنگی بیشتر باشد میزان آب مورد نیاز بیشتر می‎شود.

مدول نرمی یا ضریب نرمی (F.M)

دانلود پایان نامه اجرای اسکلت بندی

دسته ها : معماری
بیست و دوم 8 1394 7:0 بعد از ظهر
گزارش کارآموزی معماری

پایان نامه حاضر در 72 صفحه جهت ارائه در مقطع کارشناسی رشته معماری و ساختمان با موضوع ساخت و ساز بنا ، رعایت تمام اصول آماده گردیده است در ضمن فهرست مطالب در زیر آمده است انشالله مورد پسند واقع گردد

دانلود گزارش کارآموزی معماری

گزارش کارآموزی ، معماری ، ساختمان سازی ، پی ریزی
دسته بندیمعماری
فرمت فایلdocx
حجم فایل122 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل72

فهرست مطالب

فصل 1:

1-1-  تاریخچه سازمان

1-2-  نمودار سازمانی و تشکیلات

1-3-  نوع محصولات تولیدی

1-4-  شرح مختصری از فرآیند تولید یا خدمات

فصل 2:

2-1- موقعیت رشته کارآموز در واحد صنعتی با بررسی جزییات سازمانی رشته کارآموز در واحد صنعتی:

2-2- بررسی وظائف رشته کارآموز در واحد صنعتی

2-3- امور انجام شده

2-4- امور جاری در دست اقدام

2-5- برنامه های آینده

2-6- سایر موارد (توسط استاد کارآموز مشخص می گردد)

فصل 3

3-1- عمل ساختمان و پیاده کردن نقشه:

پی سازی:

کلیات:                  

قبل از اقدام به پی سازی ساختمان، باید اطمینان حاصل گردد که در طرح و محاسبات نکات زیر رعایت شده باشد:

الف- نشست زمین بر اثر تغییر سطح ایستایی

ب- نشست زمین ناشی از حرکت و لغزش کلی در زمینهای ناپایدار

پ- نشست ناشی از ناپایداری زمین براثر گودبرداری خاکهای مجاور و حفر چاه

ت- نشست ناشی از ارتعاشات احتمالی که از تاسیسات خود ساختمان یا ابنیه مجاور آن ممکنست ایجاد شود.

تعیین تاب فشاری زمین

برای روشن کردن وضع زمین در عمق، باید چاه های آزمایشی ایجاد گردد. این چاه ها باید بعمق لازم و بتعداد کافی احداث گردد و تغییرات نوع خاک طبقات مختلف زمین بلافاصله مورد مطالعه قرار گیرد و نمونه های کافی جهت بررسی دقیق به آزمایشگاه فرستاده شود. برای بررسی و تعیین تاب فشاری زمین در مورد خاکهای چسبنده نمونه های دست نخورده جهت آزمایشهای لازم تهیه می گردد و برای خاکهای غیرچسبنده آزمایشهای تعیین دانه بندی و تعیین وزن مخصوص خاک و یا آزمایش بوسیله دستگاه ضربه ای در محل انجام می‎گیرد. در حین گمانه زنی باید تعیین کرد که آیا زمین محل ساختمان خاک دستی است یا طبیعی و تشخیص این امر حین عملیات خاکبرداری با مشاهده مواد متشکله جدار محل خاکبرداری و وجود سوراخها و مواد خارجی (نظیر آجر چوب و زباله و غیره) مشخص می‎شود.

چنانچه تشخیص داده شود زمین محل ساختمان خاک دستی است، باید عملیات احداث چاه از قشر خاک دستی عبور کرده و بزمین طبیعی برسد.

چنانچه زمین طبیعی قابل بارگذاری در عمقی بیش از آنچه که در نقشه پیش بینی شده است قرار گرفته باشد ، باید در محاسبات پی سازی تجدیدنظر شده و مشخصاتی متناسب با عمق و نوع و تاب زمین در نظر گرفته شود و هر گاه زمین طبیعی قابل بارگذاری عمق کم قرار گرفته باشد باید با رعایت حداقل عمق لازم بمنظور حفاظت پی از یخبندان و آبهای سطحی ، پی سازی ساختمان انجام گیرد.

در نقاطیکه دارای فصل یخبندان طولانی و شدید بوده و سطح آب زیر زمینی بالا باشد باید کف پی در عمق پائین تر از عمق یخبندان قرار گیرد و همچنین در ساختمان هائیکه دارای سردخانه بوده و سطح ایستابی بالا می‎باشد باید ترتیبی اده شود که زمین زیرپی از یخبندان مصنوعی نیز مصون باشد.

بمنظور تعیین تاب مجاز زمین می‎توان از تجربیات محلی مشروط بر آنکه کافی بوده باشد استفاده کرد. ابعاد پی ساختمانهای ساخته شده قرینه ای برای تعیین تاب مجاز زمین خواهد بود.

هنگامیکه نتایج تجربی در دسترس نباشد و از طرفی تعیین دقیق تاب مجاز زمین با توجه به اهمیت ساختمان، مورد نیاز نباشد میتوان تاب مجاز را با تعیین نوع خاک توسط متخصص با استفاده از جداول شماره یک مندرج در بخش دوم آئین کاربرد مکانیک خاک شماره 2-19 ایران تعیین نمود.

قراردادن پی ساختمان روی خاکریزهائیکه دارای مقدار قابل توجهی مواد رسی بوده و یا بخوبی متراکم نشده باشد، صحیح نبوده و باید از آن خودداری کرد. در صورتیکه پی سازی در این نوع بعللی اجباری باشد باید نوع و جنس زمین مورد مطالعه و آزمایش قرار گرفته و سپس نسبت به پی سازی متناسب با این نوع زمین اقدام گردد.

 

بتن و بتن آرمه

مصالح

سیمان: سیمان پرتلند مورد مصرف در بتن باید مطابق ویژگیهای استانداردهای زیر باشد:

الف- سیمان پرتلند، قسمت اول تعیین ویژگیها، شماره 389 ایران

ب- سیمان پرتلند، قسمت دوم تعیین نرمی، شماره 390 ایران

پ- سیمان پرتلند، قسمت سوم تعیین انبساط، شماره 391 ایران

ت- سیمان پرتلند، قسمت چهارم تعیین زمان گیرش، شماره 392 ایران

ث- سیمان پرتلند، قسمت پنجم تعیین تاب

دانلود گزارش کارآموزی معماری

دسته ها : معماری
بیست و دوم 8 1394 6:41 بعد از ظهر
گزارش کارآموزی معماری

پایان نامه حاضر در 72 صفحه جهت ارائه در مقطع کارشناسی رشته معماری و ساختمان با موضوع ساخت و ساز بنا ، رعایت تمام اصول آماده گردیده است در ضمن فهرست مطالب در زیر آمده است انشالله مورد پسند واقع گردد

دانلود گزارش کارآموزی معماری

گزارش کارآموزی ، معماری ، ساختمان سازی ، پی ریزی
دسته بندیمعماری
فرمت فایلdocx
حجم فایل122 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل72

فهرست مطالب

فصل 1:

1-1-  تاریخچه سازمان

1-2-  نمودار سازمانی و تشکیلات

1-3-  نوع محصولات تولیدی

1-4-  شرح مختصری از فرآیند تولید یا خدمات

فصل 2:

2-1- موقعیت رشته کارآموز در واحد صنعتی با بررسی جزییات سازمانی رشته کارآموز در واحد صنعتی:

2-2- بررسی وظائف رشته کارآموز در واحد صنعتی

2-3- امور انجام شده

2-4- امور جاری در دست اقدام

2-5- برنامه های آینده

2-6- سایر موارد (توسط استاد کارآموز مشخص می گردد)

فصل 3

3-1- عمل ساختمان و پیاده کردن نقشه:

پی سازی:

کلیات:                  

قبل از اقدام به پی سازی ساختمان، باید اطمینان حاصل گردد که در طرح و محاسبات نکات زیر رعایت شده باشد:

الف- نشست زمین بر اثر تغییر سطح ایستایی

ب- نشست زمین ناشی از حرکت و لغزش کلی در زمینهای ناپایدار

پ- نشست ناشی از ناپایداری زمین براثر گودبرداری خاکهای مجاور و حفر چاه

ت- نشست ناشی از ارتعاشات احتمالی که از تاسیسات خود ساختمان یا ابنیه مجاور آن ممکنست ایجاد شود.

تعیین تاب فشاری زمین

برای روشن کردن وضع زمین در عمق، باید چاه های آزمایشی ایجاد گردد. این چاه ها باید بعمق لازم و بتعداد کافی احداث گردد و تغییرات نوع خاک طبقات مختلف زمین بلافاصله مورد مطالعه قرار گیرد و نمونه های کافی جهت بررسی دقیق به آزمایشگاه فرستاده شود. برای بررسی و تعیین تاب فشاری زمین در مورد خاکهای چسبنده نمونه های دست نخورده جهت آزمایشهای لازم تهیه می گردد و برای خاکهای غیرچسبنده آزمایشهای تعیین دانه بندی و تعیین وزن مخصوص خاک و یا آزمایش بوسیله دستگاه ضربه ای در محل انجام می‎گیرد. در حین گمانه زنی باید تعیین کرد که آیا زمین محل ساختمان خاک دستی است یا طبیعی و تشخیص این امر حین عملیات خاکبرداری با مشاهده مواد متشکله جدار محل خاکبرداری و وجود سوراخها و مواد خارجی (نظیر آجر چوب و زباله و غیره) مشخص می‎شود.

چنانچه تشخیص داده شود زمین محل ساختمان خاک دستی است، باید عملیات احداث چاه از قشر خاک دستی عبور کرده و بزمین طبیعی برسد.

چنانچه زمین طبیعی قابل بارگذاری در عمقی بیش از آنچه که در نقشه پیش بینی شده است قرار گرفته باشد ، باید در محاسبات پی سازی تجدیدنظر شده و مشخصاتی متناسب با عمق و نوع و تاب زمین در نظر گرفته شود و هر گاه زمین طبیعی قابل بارگذاری عمق کم قرار گرفته باشد باید با رعایت حداقل عمق لازم بمنظور حفاظت پی از یخبندان و آبهای سطحی ، پی سازی ساختمان انجام گیرد.

در نقاطیکه دارای فصل یخبندان طولانی و شدید بوده و سطح آب زیر زمینی بالا باشد باید کف پی در عمق پائین تر از عمق یخبندان قرار گیرد و همچنین در ساختمان هائیکه دارای سردخانه بوده و سطح ایستابی بالا می‎باشد باید ترتیبی اده شود که زمین زیرپی از یخبندان مصنوعی نیز مصون باشد.

بمنظور تعیین تاب مجاز زمین می‎توان از تجربیات محلی مشروط بر آنکه کافی بوده باشد استفاده کرد. ابعاد پی ساختمانهای ساخته شده قرینه ای برای تعیین تاب مجاز زمین خواهد بود.

هنگامیکه نتایج تجربی در دسترس نباشد و از طرفی تعیین دقیق تاب مجاز زمین با توجه به اهمیت ساختمان، مورد نیاز نباشد میتوان تاب مجاز را با تعیین نوع خاک توسط متخصص با استفاده از جداول شماره یک مندرج در بخش دوم آئین کاربرد مکانیک خاک شماره 2-19 ایران تعیین نمود.

قراردادن پی ساختمان روی خاکریزهائیکه دارای مقدار قابل توجهی مواد رسی بوده و یا بخوبی متراکم نشده باشد، صحیح نبوده و باید از آن خودداری کرد. در صورتیکه پی سازی در این نوع بعللی اجباری باشد باید نوع و جنس زمین مورد مطالعه و آزمایش قرار گرفته و سپس نسبت به پی سازی متناسب با این نوع زمین اقدام گردد.

 

بتن و بتن آرمه

مصالح

سیمان: سیمان پرتلند مورد مصرف در بتن باید مطابق ویژگیهای استانداردهای زیر باشد:

الف- سیمان پرتلند، قسمت اول تعیین ویژگیها، شماره 389 ایران

ب- سیمان پرتلند، قسمت دوم تعیین نرمی، شماره 390 ایران

پ- سیمان پرتلند، قسمت سوم تعیین انبساط، شماره 391 ایران

ت- سیمان پرتلند، قسمت چهارم تعیین زمان گیرش، شماره 392 ایران

ث- سیمان پرتلند، قسمت پنجم تعیین تاب

دانلود گزارش کارآموزی معماری

دسته ها : معماری - کارآموزی
بیستم 8 1394 2:33 بعد از ظهر
پایان نامه معماری مجموعه ورزشی جوانان

پایان نامه حاضر در 80 صفحه و 4 فصل به بررسی معماری مجموعه ورزشی پرداخته و جهت ارائه در مقاطع کارشناسی معماری آماده گردیده است انشاالله مورد پسند واقع گردد

دانلود پایان نامه معماری مجموعه ورزشی جوانان

معماری مجموعه ورزشی
دسته بندیمعماری
فرمت فایلdocx
حجم فایل69 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل80

 

 

فصل اول

شناخت موضوع


مقدمه:

وسعت گسترده دانش تا مرز بی نهایت است و بشر همواره در تکاپوی رسیدن به انتهای این مرز می باشد. موثر ترین شیوه برای هموار ساختن این مسیر ایجاد بستر مناسب آموزشی برای فراگیران و استفاده از خلاقیت آنها در ارتقای علوم و فنون متعدد است و آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی تعلیم و تعلم عهده دار فراهم آوردن زمینه های مناسب برای رشدو اعتلای علوم و فرهنگ می باشد.تربیت بدنی و ورزش از جمله علوم مورد توجه برنامه ریزان آموزش و پرورش است که با حرکت و فعالیت بدنی فرصتهای مناسب جهت دستیابی به اهداف ترتیبی را فراهم می نماید.

امروزه بیماریهای تمدن با بیماریهای غرب یکی از آثار تغییراتی هستند که در زندگی روزمره نمایان است و مردم کشورهای پیشرفته بصورت گسترده و کشورهای در حال رشد به میزان کمتری با آنها دست به گریبان می باشند . مهمترین این بیماریها عبارتند از : بیماریهای قلب و عروق ، چربی خون ، نقرس ، سنگهایصفراوی ، دیابت ، سرطان و بیماریهای کبدی که عمدتاً با تغذیه ارتباط دارند.بیماریهای روانی و استرسنیز از جمله بیماریهایی هستند که بیشتر به شرایط زیست محیطی مربوط می شوند.

نزدیکی بشر با طبیعت مسئله ای کاملاً غریزی است چرا که انس با طبیعت سبب کاستن فشار عصبی می شود . این امر طی هزاران نسل در انسان اثر گذاشته و به همین علت زندگی در اغلب ساختمانهای شهری امروزه با طبیعت او موافق نیست و زیستن در داخل آنها به تدریج تولید ناراحتی های روانی می نماید.

ورزش به عنوان یک فعالیت همه گیر از دیرباز با زندگی انسان پیوند داشته است و از زمانهای قدیم بشر بدون اطلاع از قوانین ورزشهای نوین و امروزی به تعحرک در طبیعت می پرداخته است. ورزشهاییچون کوهنوردی ، اسکی ، شنا ، اسب سواری و …… به همین ترتیب ورزش توسط انسان با طبیعت پیوند خورده است .

فصل اول

1-1-تربیت بدنی و اهداف آن

هدف تربیت بدنی و ورزش نتایج مطلوب و مقاصدی است که از شرکت در برنامه های تربیت بدنی و ورزش حاصل می شود . اهداف به اهداف دراز مدت و کوتاه مدت تقسیم می شود . غایت شدیداً با هدف ارتباط دارد و آن انتظاری است که هر فردی از مجموع زندگی خود دارد و نقش آن هماهنگ کننده و وحدت بخش اهداف در طول زندگی است.

پنج هدف عمده برای تربیت بدنی عبارتند از : تکامل جسمانی، روانی-حرکتی، شناختی، عاطفی و اخلاقی

هدف 1-1-1

1) تکامل جسمانی : ایجاد توان بدنی و افزایش آن از طریق فعالیتهای بدنی که موجب توسعه و تکامل سیستمهای ارگانیکی مختلف بدن می شود ، جزو هدف تکامل جسمانی است.


2-1-1-

2) هدف تکامل حرکتی : این هدف با بهبود آگاهی بدنی، انجام حرکت جسمانی موثر با هزینه انرژی کمتر و حرکت آمیخته با مهارت و حسی زیبایی شناسی و جذابیت در ارتباط است.

3-1-1

3) هدف تکامل شناختی: هوش و تفکر یکی از ضروریات اجرای صحیح فعالیتهای بدنی است. آگاهی بر بدن ، آگاهی محیطی ، آگاهی اجتماعیو سازگاری در اجرا، آگاهی بر قوانین و ….. جزء هدف شناختی محسوب می شوند.

 4-1-1

4) هدف تکامل عاطفی : گسترش خصلتهای ورزشکاری ، عدالت ، وجدان گروهی و حسی زندگی جمعی ، تجربه لذت شیرین موفقیت ، احساس تعلق ، مورد تصدیق قرار گرفتن، خودباوری و عشق از مهمترین اهداف برنامه های ترتیب و ورزش است.

5-1-1

5) هدف تکامل اخلاقی :از مهمترین هدفهای تربیت بدنی ، تربیت انسانیت انسان هست یعنی راستی، شجاعت ، تواضع، قناعت ، سادگی ، عفت و …. از همه سجایای حمیده ای هستند که مورد توجه قرار می گیرند. اساساً هدف اصلی تطهیر نفس و پاکی درون و پیوستن به خدای تعالی است .

 

2-1- بررسی تربیت بدنی در تمدنهای مختلف:

1-2-1

تعاریف تربیت بدنی وورزش در تمدنهای اولیه :سقراط اغلب در میدانهای ورزش بین جوانان گردش کرده و با آنان صحبت میکند و بدنهای ورزیده از نظر سقراط اهمیت خاصی داشته است وی زیباییهای عضلات را تمجید نموده است و مهمترین اصل در زندگی را سلامتی دانسته داست .

تحصیل مضرات در بر دارد . ورزشکار بی علم خطرناک و عالم غیر ورزشکار علیل ونحیف است.

2-2-1

تعاریف تربیت بدنی و ورزش در قرون وسطی :در قرون وسطی کلیسای کاتولیک مقتدرترین نهاد اجتماعی کشورهای اروپایی بود و در طی این قرون تربیت بدنی را کسانی داشتند که در رشته الهیات تحصیل می کردندو این به ظاهر روحانیون با تمام قدرت سعی می کردندکه پرورش گجسم متروک شود. در این دوران انسان وجهت حرکت وی را منحرف نمودند با مذموم شمردن دنیا و بدن و تمایلات طبیعی آن باعش شد که تربیت بدنی و ورزش کمترین سهم را از دانش و علوم مختلف ببرد. بطور کلی از برنامه انسانها کنار بماند و آنان را تشویق به عزلت و دیرنشینی و پناه بردن به صومعه ها نمودند و دین و ورزش و تربیت بدنی جایگاه خاصی برای طبقات ثروتمند داشته وورزش و تفریح جزء لاینفکی از زندگی آنان را تشکیل می داده است. ورزشهای مفرحی چون شنا کردن – سرسره خوردن – اسب دوانی-تمرین با تیر و کمانکشتی گیری – مشت زنی – تنیس و فوتبال در بین آنها رواج داشته است.

3-2-1

تعاریف تربیت بدنی و ورزش بعد از نوزایش غرب:در این دوره با خارج شدن قدرت از دست کلیسای منحرف عصر علم و علم پرستی آغاز شد.جهان بینی که در؟؟؟نوزایش بر جهان حاکم گردیده در تعیین سعادت و رستگاری صرفاً از علم استفاده می کند و نوع تربیت آن نیز تربیت علمی محض است بدین جهت در ساختن انسان کامل ناتوان است. تعریفی که از تربیت بدنی در این دوره می شودافزایش بازده نیروی بدنی و ایجاد مهارت مهمترین اصل و هدف تربیت بدنی وورزش عنوان شده است.

متأسفانه باید اذعان داشت ورزش و تربیت بدنی دوره نوزایش غیر دینی دارای مشخصات غیر انسانی است .

4-2-1

دانلود پایان نامه معماری مجموعه ورزشی جوانان

دسته ها : معماری - پایانامه
نوزدهم 8 1394 4:44 بعد از ظهر
تحقیق در مورد روستا

تحقیق کامل در زمینه روستا برای رشته معماری

دانلود تحقیق در مورد روستا

روستا
معماری روستا
انواع روستا
دسته بندیمعماری
فرمت فایلdoc
حجم فایل602 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل31

فهرست مطالب

تعریف روستا 2

روستا نشینی.. 2

عوامل مؤثر در ایجاد روستاهای اولیه. 3

انسان روستایی.. 5

انواع روستا 5

انواع روستاها در رابطه با ارتفاع : 6

اقتصاد در روستا: 6

فرهنگ روستایی.. 7

روابط متقابل شهر و روستا 7

عوامل مؤثر بر معماری روستا 8

عوامل موثر بر توسعه فیزیکی روستا 10

بافت فرسوده روستا 13

ویژگی‌های روستاهای کویری، جلگه‌ای و کوهستانی.. 14

مواد و مصالح در روستاهای کویری، جلگه‌ای و کوهستانی.. 17

مواد و مصالح به کار رفته در مناطق جلگه‌ای: 19

اقلیم و اثرات آن در معماری روستایی: 20

معماری بکاررفته دراقلیم گرم وخشک: 21

معماری بکاررفته دراقلیم معتدل ومرطوب.. 24

وظایف شوراها و دهیاری ها 25

معماری سنتی در روستا 26

معماری منطقه گرم و خشک... 29

منابع. 30

 

دانلود تحقیق در مورد روستا

دسته ها : معماری
نوزدهم 8 1394 4:11 بعد از ظهر
دانلود پاورپوینت باغ های ژاپنی

این پاورپوینت در 87 اسلاید تهیه شده و به همراه تصاویر و چند فایل تحقیقی در قالب word می باشد خلاصه فایل بصورت تصویری در لینک زیر ارائه شده است

دانلود دانلود پاورپوینت باغ های ژاپنی

دانلود پاورپوینت باغ های ژاپنی
دسته بندیمعماری
فرمت فایلpptx
حجم فایل6364 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل87

دانلود پاورپوینت باغ های ژاپنی

این پاورپوینت در 87 اسلاید تهیه شده و به همراه تصاویر و چند فایل تحقیقی در قالب word می باشد. خلاصه فایل بصورت تصویری در لینک زیر ارائه شده است.

حجم فایل: 6.20 MB

لینک خلاصه فایل:
http://s3.picofile.com/file/8216467392/kholase_baghhaye_japoni.rar.html

دانلود دانلود پاورپوینت باغ های ژاپنی

دسته ها : معماری
دوازدهم 8 1394 2:17 بعد از ظهر
پاورپوینت مسئله ها، راه حل ها و فرآیند طراحی در معماری

پاور پوینت حاضر در 31 اسلاید با دقت بالا و با متن بسیار قوی و جامع جهت ارائه در مقاطع ارشد و کارشناسی معماری اماده گردیده است

دانلود پاورپوینت مسئله ها، راه حل ها و فرآیند طراحی در معماری

مسئله ها، راه حل ها و فرآیند طراحی ، معماری
دسته بندیمعماری
فرمت فایلpptx
حجم فایل1446 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل31

کارل کرواس:

تنها کسی هنرمند محبوب می شود که بتواند از ره حل ها معما بسازد

 

کار طراحان :

بیشتر تجویزی است و در ضمن طراحان می گویند محبان چگونه باید باشد و طراحان آینده شناسی آند و

اولاً: جوهر کار طراحان خلق آینده است . و روشن است که کاری پرمخاطره باشد و از هر زمان هر چیز نو غالباً عجیب به نظر می رسد .

دوماً : همیشه امکان دارد نظر طراح درباره آینده درست از آب در نیاید . مثل نامطلوب بودن مجموعه های مسکونی بلند مرتبه که پس از جنگ جهانی دوم بریتانیا ساخته نشد .

مارشال مک لوهان( Meluhan1987 ):

درباره اهمیت انفجار اطلاعات بر اثر چاپ و رسانه اظهار شهودی کرده و نتیجه گرفته است که تنها قطعیت زندگی مدرن تغییر است .

دیکسون ( Dikson ) :

فناوری را مولفه اصلی ساختار جامعه می داند .

تافلر ( Toffler ) :

هشدار داده است اگر فناوری با این سرعت در حال پیشرفت ادامه یابد ما دچار سردرگمی فرهنگی خواهیم شد که وی آن را شوک آینده می نامد .

*پس طراحان چگونه می توانند پاسخ این ابهامات را بدهند که معمار امریکایی (جان یوهانس) چکیده دار توضیح می دهد . به ندرت معماری می تواند در زمان تغییر سریع جامعه می تواند واقعاً مدعی باشد که به تنهایی از پس زمان حال برآید و سرمایه گذاری که خط احتمال هستی کهنه شدن کاربر ها را به جان می خرد مطمئناً نزدیک بین است .

 

سه راه اصلی برای کنار بآمدن با این امر فرایند طراح وجود دارد :

1-تعلل

2-طراحی غیرمسئولانه

3-طراحی دور انداختنی

 

1-تعلل :

رویکرد نخست یعنی تعلل ، بر این فکر است که اگر قدری فکر بکنیم شاید آینده تا حدودی روشن تر شود اگر اکنون اطمینان از عمل ممکن نیست شاید در سال آینده یا سال بعد از ان تصمیم گیری ساده تر شود . تاخیر در تصمیم گیری خود به ابهام و بی اثباتی می افزاید و لذا ممکن است مسئله را بزرگتر کند .

بنابراین تعلل در حکم راهبردی عمیقاً خطاست در بسیاری موقعیت ها ی واقعی طراحی تصمیم نگرفتن حقیقاً امکان پذیر نیست .

 

2-طراحی غیرمسئولانه :

دومین پاسخ طراحی به ابهام و بی ثباتی غیرمسئولانه بودن آن است تا حد امکان مادامی که هنوز واقعا پیش می رود بر این مبنا معماران سعی کرده اند که بناهایی بی خاصیت ، بی نام و نشان و خنثی طراحی می کنند که نه از نظر عملکرد و نه از محل استقرار ویژگی خاصی داشته باشد .

دانلود پاورپوینت مسئله ها، راه حل ها و فرآیند طراحی در معماری

دسته ها : معماری
دوازدهم 8 1394 5:30 صبح
دانلود پاورپوینت انسان شهر فضا (تحلیل فضای شهری) PPTX - DOCX

این پاورپوینت در 74 اسلاید می باشد همراه با 47 صفحه فایل word مربوطه که بطور کامل توضیحات مربوطه در این فایل ارائه شده است خلاصه ای از اسلایدها و قسمتی از فایل word بصورت تصویری در لینک زیر ارائه شده است

دانلود دانلود پاورپوینت انسان شهر فضا (تحلیل فضای شهری) PPTX - DOCX

دانلود پاورپوینت انسان شهر فضا (تحلیل فضای شهری) PPTX  DOCX
دسته بندیمعماری
فرمت فایلpptx
حجم فایل17494 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل74

دانلود پاورپوینت انسان شهر فضا (تحلیل فضای شهری) PPTX - DOCX

این پاورپوینت در 74 اسلاید می باشد. همراه با 47 صفحه فایل word مربوطه که بطور کامل توضیحات مربوطه در این فایل ارائه شده است. خلاصه ای از اسلایدها و قسمتی از فایل word بصورت تصویری در لینک زیر ارائه شده است. 

حجم فایل: 17.0 MB

لینک خلاصه فایل:
http://s6.picofile.com/file/8216889042/kholase_ensan_shahr_faza.rar.html

دانلود دانلود پاورپوینت انسان شهر فضا (تحلیل فضای شهری) PPTX - DOCX

دسته ها : معماری
دوازدهم 8 1394 5:28 صبح
دانلود معماری پایدار word

این مطلب در 43 صفحه و در قالب فایل word می باشد تصاویری از صفحات فایل در لینک زیر ارائه شده است

دانلود دانلود معماری پایدار word

دانلود معماری پایدار word
دسته بندیمعماری
فرمت فایلdocx
حجم فایل1745 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل43

دانلود معماری پایدار word

این مطلب در 43 صفحه و در قالب فایل word می باشد. تصاویری از صفحات فایل در لینک زیر ارائه شده است. 

حجم فایل: 1.70 MB

لینک خلاصه فایل:
http://s3.picofile.com/file/8217173476/kholase_memari_paydar_word.rar.html

دانلود دانلود معماری پایدار word

دسته ها : معماری
دوازدهم 8 1394 5:9 صبح
X